Anasayfa / FORMÜLLER / Bulaşık Deterjanı-Labsa Free

Bulaşık Deterjanı-Labsa Free Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1242


Mild içeriği ile cilde dost, güçlü aktifler ile yağ ve lekelere düşman güçlü formül


Print

Bulaşık Deterjanı-Labsa Free

Mild içeriği ile cilde dost, güçlü aktifler ile yağ ve lekelere düşman güçlü formül

Özellikler

Görünüm: şeffaf.viskoz

pH: 6.5 - 7.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE WATER Aqua 80.50
TEQAMIN LOE Lauryl Amin Oxide 1. Yüzey Aktif 3.00
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 10.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 1.00
TEQAMID DCP Palm DEA %85 Kıvamlaştırıcı 1.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
NaCL Sodium Chloride 1.00
CITRIC ACID Citric Acid
Esans Fragrance 0.30

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır. E.d.t.a ilave edilip çözülünceye kadar karıştırılır.Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir. Son olarak tuz ilavesi yapılıp viskozite ayarı yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQAMIN LOE

Lauramine oksit, tüm yüzey aktif madde sınıflarıyla uyumlu olan iyonik olmayan/amfoterik bir yüzey aktif maddedir: anyonik, iyonik olmayan, amfoterik ve katyonik. Yüksek köpük ve kalınlaşma özellikleri sağlar ve peroksit ve hipoklorit çözeltilerinde stabilite de dahil olmak üzere çoğu pH aralığında kararlıdır. Ek olarak, Lauramin oksit anyonik yüzey aktif maddelerin tahriş etkilerini hafifletebilir. Bu ürün için büyük pazar segmentleri evde bakım, kişisel bakım, petrol ve gaz ve zirai kimyasallar içerir.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQAMID DCP

Noniyonik, kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı yüzey aktif madde. Donmaz. Şampuan, sıvı sabun, duş jelinde kullanılır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya