Anasayfa / FORMÜLLER / Akneli Ciltler için Soğuk Proses Krem

Akneli Ciltler için Soğuk Proses Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1251


Akne aktifi içeren özel formülü ile akneli ve sivilceli ciltler için geliştirilmiştir. Akne ve sivilcelerin tekrar oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Cildi yeniler, leke ve kızarıklıkların kısa sürede giderilmesine katkı sağlar.Soğuk proses ile enerjiden, işçilikten ekipmandan kazanç sağlayacağınız yeni bir formülü.


Print

Akneli Ciltler için Soğuk Proses Krem

Akne aktifi içeren özel formülü ile akneli ve sivilceli ciltler için geliştirilmiştir. Akne ve sivilcelerin tekrar oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Cildi yeniler, leke ve kızarıklıkların kısa sürede giderilmesine katkı sağlar.Soğuk proses ile enerjiden, işçilikten ekipmandan kazanç sağlayacağınız yeni bir formülü.

Özellikler

Görünüm: losyon

pH: 5-5.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 88.80
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.00
ACNILYS Aqua, Propanediol, Rhodomyrtus tomentosa Fruit Extract Aktif Madde 1.50
FLOCARE ET 76 Sodium Polyacrylate Hydrogenated polydecene Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 2.00
ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3.00
TEQFEEL CD 15 Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol Kondisyoner 1.20
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
ESANS symrise (cosy feelıng 317173) 0.40

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır.İçerisine E.d.t.a ilave edilip çözülünceye kadar karıştırılır daha sonra gliserin ilavesi yapılır.Karıştırıcı yüksek devirde iken Flocare ET 76 ilavesi yapılır homojen oluncaya kadar karıştırılır daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.Son olarak esans ve koruyucu ilavesi yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

ACNILYS

Akne oluşumunu önlemeye yardımcı olurken mevcut aknelerin de iyileşme süresini kısaltmaya destek veren, cildin nemini koruyan ve kurumasına engel olan doğal aktif

FLOCARE ET 76

Bu etkili koyulaştırıcı polimer, ters emülsiyon polimerizasyonu ile hazırlanır.Materyal stabilize olur, kozmetik emülsiyonlara veya krem jellere dolgunluk ve yumuşaklık sağlar.Bileşen, yüzey aktif maddeler olmadan veya bunlar ile kombinasyon halinde, soğuk ve sıcak işlemde kullanılabilir. Koruyucu veya mineral yağ içermez.

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

TEQFEEL CD 15

Saç şekillendiricileri, Saç serumlarında ve kremelrde kullanılan yayılmayı artırıcı , sabunlaşma önleyici silikon. Cilde yumuşaklık kazandırır, kuru ipeksi bir his sağlar ve saç üzerinde parlaklık ve yüksek ferahlama etkisi sağlar.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya