Anasayfa / FORMÜLLER / Tough&Matte

Tough&Matte Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1270


Saçlarınızın kolayca şekil almasını sağlar. Mat bir görünüm verir.


Print

Tough&Matte

Saçlarınızın kolayca şekil almasını sağlar. Mat bir görünüm verir.

Özellikler

Görünüm: Viskoz pasta

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Aqua 14.70
A E.D.T.A Kimyasal Adı 0.10
A POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.20
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 1.00
B TEQ HC 40 PEG-40 hydrogenated castrol oil Emülgatör 2.00
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 5.00
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 5.00
B CARNAUBA WAX T3 Carnauba Wax Kıvamlaştırıcı 7.40
B LIKIT PARAFIN Liquid parafine Yağlandırıcı; Humektan 8.00
B TEQWAX 8104 W Beeswax White Kıvamlaştırıcı 10.00
B SASOLWAX 2528 Microcristaline wax Kıvamlaştırıcı 18.00
B LORODAC 20-24 Laureth 23 Emülgatör 2.00
B STEARİC ACİD Stearic acid 2.00
B VAZELİN petrolatum 20.00
C FRAGRANCE Symrise-peony Azelea 892875 0.60
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
C BIOSTYLE XH Maltodextrin/VP Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 3.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazındaki deiyonize su alınır ve polyox wsr 301 ilave edilerek 1 saat karıştırılı ver çözünmesi sağlanarak A fazındaki diğer girdiler ilave edilerel 70-80 dereceye ısıtılır. B fazındaki girdiler kendi içerisinde karıştırılarak 70-80 dereceye ısıtılır iki faz aynı sıcaklıkta iken A fazı B fazına karıştırıcı altında ilave edilir sıcaklık 60 dereceye düştüğünde C fazındaki girdiler ana faza ilave edilir proses tamamlanır ve sıcak dolum yapılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

TEQ HC 40

çözücü etkili yüzey aktif. esans emülgatörü. saç jölesi, Şampuan da kullanIlIr. W/O karrışımmlarda yan emülgatör sulu çözeltiler içinde hidrofobik aktif maddelerin çözülebilir hale getirmek için kullanılır.

CARNAUBA WAX T3

Bitkisel bazlı gıda, kozmetik, ilaç endüstrisinde kullanılan kendisine has doğal kokusu ve tadı minimuma indirgenmiş olduğundan tercih edilen bir wakstır. Uygulama sahasına göre (%2-10)

SASOLWAX 2528

Bağlayıcı, cilt hissiyatını arttırıcı, film oluşturucu, saç kondisyoneri, cilt kondisyoneri gibi fonksiyonları vardır.. W/O kremler, ruj, su içermeyen yağ jellerde kullanılır. Erime Noktası 72-76C

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

TEQWAX 8104 W

Bağlayıcı, cilt hissiyatını artırma, film oluşturma, saça ve cilde kondisyon verme amacı ile kıvamlı kozmetik ürünlerinde kullanılır. Özellikle cildin nemini artırır. İritasyon düşürür. Ruj, maskara, krem, losyon, deo stick, saç waxı, fondöten, depilasyon da kullanılır. Organik versyonu vardır.

LIKIT PARAFIN

Cilde yağlılık hissi vererek nemlendirme hissiyatını artırır.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

LORODAC 20-24

Çözücü ve disperse edici ürün. Özellikle traş ürünleri, saç sprey, köpük ve pomadlarda kullanılır. dağıtıcı, ve saç bakım ürünleri, tuvalet temizlik ürünleri, parfümler ve esans uygulamalarında kullanılan bir katı madde halinde ıslatıcı madde, çözünür hale getirici bir solubilizatör. Bu malzemeler, doğal ve mild ve hemen hemen kokusuzdur noniyonik yüzey aktif maddedir.

BIOSTYLE XH

BIOSTYLE XH polimer, şeffaf, sert tutuşlu saç jellerinde, köpüklerde ve hacim kazandırıcı özelliklerin istendiği diğer şekillendirme yardımcılarında kullanım için tasarlanmış doğal olarak türetilmiş bir saç sabitleyici polimerdir.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya