Anasayfa / FORMÜLLER / Cilt Beyazlatıcı Krem

Cilt Beyazlatıcı Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1285


İçeriğinde beyazlatıcı aktif ile cilt lekelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.


Print

Cilt Beyazlatıcı Krem

İçeriğinde beyazlatıcı aktif ile cilt lekelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.

Özellikler

Görünüm: beyaz -krem

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZE SU Aqua 82.40
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
FLOCARE ET 76 Sodium Polyacrylate Hydrogenated polydecene Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 3.00
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 3.00
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.50
LANOL 99 Isononyl Isononate Yağlandırıcı; Humektan 3.00
TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 4.00
SEPIWHITE MSH Undecylenoyl phenylalanine Aktif Madde 2.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
ESANS Fragrance 0.40

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize suyun yarısı alınıp İçerisine sepıwhıte MSH eklenir.50 - 60 dereceye kadar ısıtılıp. TEA ile Nötralize edilir. (ph : 6-6.5 ) ayarlanır.Deiyonize suyun diğer yarısına Ed.ta alınıp çözülünceye kadar karıştırılır .Karıştırıcı yüksek devirde iken  Flocare ET 76  ilave edilir. Homojen oluncaya kadar karıştırılır.Daha sonra diğer ham maddeler ilave edilir.Formülasyona çözdüğümüz sepıwhıte MSH ilave edilir. Son olarak formüle koruyucu ve esan ilavesi yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

FLOCARE ET 76

Bu etkili koyulaştırıcı polimer, ters emülsiyon polimerizasyonu ile hazırlanır.Materyal stabilize olur, kozmetik emülsiyonlara veya krem jellere dolgunluk ve yumuşaklık sağlar.Bileşen, yüzey aktif maddeler olmadan veya bunlar ile kombinasyon halinde, soğuk ve sıcak işlemde kullanılabilir. Koruyucu veya mineral yağ içermez.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

LANOL 99

Yumuşak, hafif hissiyatı olan hızlı yayılan tüm yağlar ile ve silikonlar ilekolay karışabilen sıvı yağ.

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

SEPIWHITE MSH

HSM, bir a-HSM antagonisti olarak doğrudan melanin sentezinde yer alan önemli bir amino asit olan Fenilalaninden geliştirilen bir solüsyondur. HSM, tirozinazın metabolik aktivasyonunu önleyen eşsiz bir etki modu sağlar. AHAs ile 7 gün içinde flaş aydınlatması sağlanır. 2 aylık tedavi sonrası kontrast aydınlanır ve hiperpigmente bölgeler (yaşlanma lekeleri) hafifletilir.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya