Anasayfa / FORMÜLLER / Roll-On Deodorant

Roll-On Deodorant Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1286


Kullanımı kolay, alkol içermeyen bir roll-on deodoranttır. Aktifi sayesinde terlemeye karşı korur.


Print

Roll-On Deodorant

Kullanımı kolay, alkol içermeyen bir roll-on deodoranttır. Aktifi sayesinde terlemeye karşı korur.

Özellikler

Görünüm: beyaz-viskoz

pH: 6-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZE SU Water 85.50
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 3.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
STRUCTURE XL Hydroxypropyl Starch Phosphate Kıvamlaştırıcı 3.50
DRY FLO TS Tapioca Starch;Polymethylsilsesquioxane Estetik Modifiye Ajan 2.50
TEQ HE Peg 7 Glyceryl Cocoate Yağlandırıcı; Humektan 0.50
LIPACIDE UG Undecylenoyl Glycine Aktif Madde 1.50
COSMACOL NII 9 C12-13 Pareth-9 Solvent; Çözücü 1.00
ESANS Fragrance 0.50

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır. İçerisine Structure XL ilave edilir çözülünceye kadar karıştırılır Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.(Her bir ham madde kendi için de çözülünceye kadar karıştırılır.) son olarak koroyucu ve esans ilavesi yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

STRUCTURE XL

Nonyonik polimer. Kıvam artırır, estetik hissiyat düzenler ve soğuk ve sıcak emülsyon stabilizasyonunu sağlar. Soğuk proses yada tek fazda üretim yapılabilir. Geniş ph da çalışır, tuza dayanıklıdır. Şampuan, losyon, güneş kremi, toz açıcı ve saç boyalarında kullanılır. STRUCTURE® XL emülsiyon stabilizasyonu, estetik geliştirme ve viskoziteye yardımcı olabilir.Geniş bir sıcaklık aralığında (-30 ° C ila 50 ° C) yapısı bozulmamaktadır.. Aynı zamanda formülasyona zendin bir his ve kondisyoner etki kazandırır. Uygulama alanları şunlardır: yüksek AHA ve DHA formülasyonları, tüm doğal kremler, ter önleyiciler, katyonik temizlik ürünleri, katyonik losyonlar ve kremler, renkli kozmetik, kapatıcı, , saç kremleri, kremler, emülsiyonlar, eye liner, yüz temizleyiciler, yüz kremleri, jelleri,tuz içeren jeller, sıvı makyaj, sıvı sabun, sıvı talk, düşük yüzey aktif veya yüzey aktif madde içermeyen emülsiyon makyaj temizlik, merhemler, kişisel yıkama ürünleri, koruyucu kremler, şampuanlar,tıraş ürünleri , güneş kremleri ve suya dayanıklı güneş kremleri.

DRY FLO TS

DRY-FLO TS nişastası, GDO katkısız, alüminyum içermeyen, modifiye edilmiş tapyoka nişastasıdır. Polimetilsilseskioksan ile modifikasyonu cilde kadifemsi bir yumuşaklık kazandırır. DRY-FLO TS nişastası, çeşitli kozmetik ürünlerdeki estetiği geliştiren, etkili bir katkı maddesidir. DRY-FLO TS nişastası, bir talk yerine kullanılabilir ve en yağlı formülasyonlarda bile yağlanmayı hafifletmeye yardımcı olur.

TEQ HE

Şampuan, duş jeli, sıvı sabunlarda geri ya?land?r?c? olarak kullan?lan emollient gliserol etoksilat elde edilen bir esterdir. Bu şampuan, duş jelleri ve banyo köpüğü formülasyonları için, berrak, açık sarı renkli bir hidrofilik yumuşatıcı ve uçucu yağlar ve kokular ve O / W emülsiyonları, kremler ve losyonlar için bir ko-emülsiyonlaştırıcı için bir çözünürlük güçlendirici.

LIPACIDE UG

Lipacide dermo korumayı cildin asitlik yapısını yapılandırarak ve kepeği azaltarak saflaştırma sağlar. Pytyrosporum ovali inhibe eder ve 5-alpha reductas enzimini inhibe ederek sebumu azaltır. Aynızamanda 24 saat etkili deodorant olarak da kokuyu engeller.

COSMACOL NII 9

Çözücü etkili yüzey aktif. parfüm ve diğer yağların su içeren kozmetik formülasyonlarında çözülmesi için kullanılan bir emülgatör. Saç bakımı,cilt bakımında kullanılır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya