Anasayfa / FORMÜLLER / Erkek Bakım Şampuanı-Döküme Karşıtı

Erkek Bakım Şampuanı-Döküme Karşıtı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1287


İçeriğinde bulunan aktifler sayesinde saç çıkarmaya yardımcı olmaktadır.


Print

Erkek Bakım Şampuanı-Döküme Karşıtı

İçeriğinde bulunan aktifler sayesinde saç çıkarmaya yardımcı olmaktadır.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,viskoz

pH: 6-6,5

Stability: parfümünüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 53.62
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 18.00
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 7.00
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.70
ACULYN 88 Arcylates/Steareth-20 Methacrylate Crosspolymer Kıvamlaştırıcı 3.00
ELOPERS CONSPM400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 4.00
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 3.00
TEQFEEL QUAT Silicone Quaternium-16 (and) Undeceth-11 (and) Butyloctanol (and) Undeceth-5 Kondisyoner 2.00
CELQUAT SC-240C Polyquaternium-10 Kondisyoner 0.50
BIOENERGIZER Pelvetia Canaliculata extract; Laminaria Digitata extract Aktif Madde 5.00
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.50
TEQGUARD BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroxyacetic Asit Koruyucu 1.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.08
TRIETHANOLAMIN (TEA) Triethanolamin (TEA) pH Ayarlayıcı Kullanımı
FRAGRANCE FRAGRANCE 0.60

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Formül suyunun bir kısmı ayrılır ve ayrılan suda celquat sc 240 çözülerek bir yerde bekletilir.Kalan Sı alınır ve Aculyn 88 ilave edilir ve karıştırılır.üzerine cosmacol 70 2 24 ilave edilerek çözününceye kadar karıştırılır.Teqin B 30 ilave edilir karıştırılır çözündükten sonra cosmacol eli ilave edilerek eli tamamen çözününceye kadar karıştırılır sonrasında elopers cons pm400 ilave edilir ve yaklaşık 20 dk karıştırılır.Elotant milcoside 200 ilave edilir karıştırılır.Ayrı bir yerde çözdüğümüz celquat sc 240 ilave edilir karıştırılır.Sonrasında kalan girdiler ilave edilerek en son TEA ile pH :6-6,3 arasına ayarlanarak proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kıvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünlerinde spf artırıcı rol oynar.

ACULYN 88

Anyonik polimer. Kıvamın, transparanlığın ve askıda tutma performansı çok iyi. Köpük stabilizasyonu sağlar. Boncuk, pigment, hava ve sedefi askıda tutar. Şampuan, duş jeli, sıvı sabun, saç köpüğü, tıraş köpüğü, saç şekillendiricileri, saç köpüğünde kullanılır.

ELOPERS CONSPM400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır. Yoğun bir nemlendirici ve cilt yumuşatıcı hissi yaratmak için insan derisinde doğal olarak oluşan doğal bir lipit kullanır. Günümüzün çevreye duyarlı tüketicilerine yönelik Bebek bakımı ve vücut yıkamaları için idealdir.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

CELQUAT SC-240C

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

BIOENERGIZER

İki güçlü algin birleşimi sayesinde, kafa derisi mikro sirkülasyonunun uyarılması yoluyla saç canlılığını artırır. İki alg : Enerji verici özellikleri ve sebum akışı düzenleme eylemi ile bilinen Laminaria digitata ve Anti-stres, enerji verici ve temizleyici özellikleri ile bilinen Pelvetia canaliculata Saç bakımı tedavileri; maskara da kullanılması tavsiye edilir.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TEQGUARD BDP

TEQGUARD® BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid ve DeDehydroacetic Acid kombinasyonundan yapılmış geniş spektrumlu bir aktiviteye sahip olan paraben free, formaldehit içermeyen bir koruyucu maddedir. Düşük bir toksisiteye sahip olması ile birlikte, suda çözünür.Kullanım aralığı %0,2-1,2 arasındadır.Durulanmayan ve durulanan formülasyonlarda, katyon ve anyon sistemler dahil olmak üzere çok çeşitli formüllerde uyumludur.saç bakımı, cilt bakımı, bebek ürünleri,şampuanlar,kondisyonrler gibi çok çeşitli ürünlerde kullanılabilir.pH 2 ile 7 arasındaki ürünlerde kullanılmaktadır.

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

TRIETHANOLAMIN (TEA)

Asitlerin nötralizasyonlarında kullanılır, pH ayarlayıcı. Bulaşık deterjanlarında (LABSA miktarına bağlı olarak değişir), Saç jölesinde (%0,5-0,9), Kremlerde (pH 5,5-6 olacak şekilde) kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya