Anasayfa / FORMÜLLER / Sıvı Çamaşır Deterjanı-Beyazlar İçin

Sıvı Çamaşır Deterjanı-Beyazlar İçin Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1298


Güçlü formülü ile lekeleri söker, atar


Print

Sıvı Çamaşır Deterjanı-Beyazlar İçin

Güçlü formülü ile lekeleri söker, atar

Özellikler

Görünüm: viskoz

pH: 8-8.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZ SU Water 65.18
LABSA Linear AlkylBenzene Sulfonic Acid 1. Yüzey Aktif 8.00
NaOH NaOH 2.00
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 8.00
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
LORODAC 6/24 C12-C14 Alcohol polyethylene glycol ethers (6 EO) 1. Yüzey Aktif 9.00
MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 2.00
ACUSOL 445 Homopolymer of acrylic acid Dispersan 1.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
TEQAMIN LOE Lauryl Amin Oxide 1. Yüzey Aktif 3.00
TINOPAL CBS-X TINOPAL CBS-X 0.20
LEVİTİ GO INTEGRATE Enzyme 0.80
ESANS Fragrance 0.50
TEQ AF 30 Antifoam Köpük Kesici 0.08

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınıp içine labsa eklenerek çözülünceye kadar karıştırılır.Çözülünce sodyum hidroksit ile nötralize işlemi yapılıp ph 7- 8 ayarlanır daha sonra yüzey aktifler sırası ile karışıma ilave edilir.Son olarak koruyucu .esans ve enzim ilavesi yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LABSA

Sentetik deterjan endüstrisinin ana hammaddelerindendir. Çamaşır, bulaşık makinası toz deterjanları, deterjan jelleri, sıvı sabunlar, temizleme tozları, yağlı sabunlar vb. gibi. Tekstil sektöründe merserize ve yıkama ajanı olarak kullanılır.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

LORODAC 6/24

Yağ alma gücü yüksek noniyonik yüzey aktif.

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

ACUSOL 445

Kireç dağıtıcısı , yüzey aktif bakımından zengin formüller için hidrotop bir ürün . İnorganik ve organik tuzlar için dispersan , leke önleyici ajan. 1-5%

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

TEQAMIN LOE

Lauramine oksit, tüm yüzey aktif madde sınıflarıyla uyumlu olan iyonik olmayan/amfoterik bir yüzey aktif maddedir: anyonik, iyonik olmayan, amfoterik ve katyonik. Yüksek köpük ve kalınlaşma özellikleri sağlar ve peroksit ve hipoklorit çözeltilerinde stabilite de dahil olmak üzere çoğu pH aralığında kararlıdır. Ek olarak, Lauramin oksit anyonik yüzey aktif maddelerin tahriş etkilerini hafifletebilir. Bu ürün için büyük pazar segmentleri evde bakım, kişisel bakım, petrol ve gaz ve zirai kimyasallar içerir.

TEQ AF 30

Deterjan ve diğer endüstriyel formülasyonlarda köpük kesici olarak. Deterjan, yumuşatıcı ve diğer endüstriyel formülasyonlarda (%0,05-2)

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya