Anasayfa / FORMÜLLER / Bulaşık Makinesi Deterjanı-Sıvı

Bulaşık Makinesi Deterjanı-Sıvı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1318


Mükemmel temizlik sağlar ve anında çözünebilen formülü ile kalıntı bırakmaz.


Print

Bulaşık Makinesi Deterjanı-Sıvı

Mükemmel temizlik sağlar ve anında çözünebilen formülü ile kalıntı bırakmaz.

Özellikler

Görünüm: Sıvı

pH: 11-12

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZE SU Water 82.40
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 3.00
ACUSOL 420N Low molecular weight acrylic acid Dispersan 0.60
ACUSOL 588 Polyphosphate and Silicate Scale Inhibitor Dispersan 1.00
POTASYUM HIDROKSIT Potasium Hydroxide 13.00

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine potasyum hıdroksit ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır .Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilip proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

ACUSOL 420N

420N, üstün eşik etkisi ve ölçek inhibisyonu sağlayan akrilik asidin bir homopolimeridir. Uygulamalrı: otomatik bulaşık yıkama, endüstriyel ve kurumsal temizleyiciler, çamaşır deterjanları.

ACUSOL 588

Anyonik olan bu ürün toz, sıvı veya tablet formunda formülasyonlarda kullanılabilecek, fosfat ve indirgenmiş/fosfat bileşimleri için özel olarak tasarlanmış benzersiz bir kopolimerdir. Kimyasal yapısı ve moleküler ağırlığı kalsiyum polifosfat ve magnezyum silikat inhibisyon özellikleri sağlamak için optimize edilmiştir. Bu özelliği bulaşıklar özellikle bardaklar üzerinde daha az film oluşmasına neden olur. ACUSOL 588, suda kısmen nötralize edilmiş sodyum tuzu olarak sağlanan suda çözünür bir kopolimerdir. Bu polimer tipik olarak olağanüstü kalsiyum fosfat dispersiyon özelliği gösterdiğinden özellikle otomatik bulaşık deterjanı formülasyonlarında kullanılır. ACUSOL 588 herhangi bir özel kullanım önlemi gerektirmez.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya