Anasayfa / FORMÜLLER / Saç Maskesi

Saç Maskesi Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1327Print

Saç Maskesi

Özellikler

Görünüm: beyaz -krem

pH: 4.5-5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEİYONİZ SU DEİYONİZ SU 84.60
FLOCARE ET 1537 G Polyquaternium-37 & Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate & Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 5.00
XYLISHINE Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Maltitol & Xylitol & Pelvetia Canaliculata Extract Aktif Madde 3.00
TEQUART CETAC 29 Cetrimonium Chloride Kondisyoner 4.00
TEQFEEL QRT Water(and)Silicone Quaternium(and)Trideceth-6(and)Trideceth-12 Kondisyoner 2.00
TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1.00
ESANS ESANS 0.40

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine karıştırıcı altın da ve karıştırıcı yüksek devirde iken flocare ET 1537 G ilavesi yapılıp çözülünceye kadar karıştırılır.Daha sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir. Homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.Son olarak koruyucu ve esans ilavesi yapılıp proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

FLOCARE ET 1537 G

katyonik çözeltileri kıvamlaştırmak ve O / W emülsiyonlarını kalınlaştırarak stabilize etmek için kullanılabilecek polimrrdir.Kullanıma hazır sulu olmayan sıvı dispersiyon, nötralizasyon veya ısı gerektirmez.Yağlı olmayan ve yapışkan olmayan bir cilt hissi ile son derece kararlı emülsiyonlar oluşturmaya yardımcı olur.

XYLISHINE

Saç onarıcı ve nemlendirici aktif içeren bir bileşendir. Saça parlaklık verme ve esneklik kazandıran canlandıran bir aktif olarak XYLISHINE %3 kullanım oranı vardır. Saçpuan,saç kremi gibi ürünlerde kullanılır,katyonikler ile uyumludur. Durulanan ve durulanmayan ürünlerde kullanılabilmektedir.

TEQUART CETAC 29

Saç kremlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılan katyonik kondisyoner ajan. Saç losyonları, saç kremleri ve şekillendirme kremleri için antistatik fiksatiflerin imalatında kullanılır. Katyonik bir yüzey aktif madde olarak, bu ürün, örneğin saç üzerinde görünür bir film bırakmadan negatif yüklü yüzeylere emilir.

TEQFEEL QRT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya