Kozmetik - Duş Jeli - Krem Şanti Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1407


Tüm gün nemlendirme, bırakarak cilt ipeksi yumuşaklık, mild temizlik.


Tüm gün nemlendirme, bırakarak cilt ipeksi yumuşaklık, mild temizlik.

Özellikler

Görünüm: Şeffaf, Likit

pH: 5.5-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.


Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
ALCOHOL Ethyl alcohol 1
DEIYONIZE WATER Aqua 62.15
ESANS Fragrance 1
ESANS SYMRISE VELVET TOUCH 802360 Fragrance Kategori Adı 1
VITAMIN E Tocopherol ; Helianthus Annus [ayçiçeği] Çekirdeği Yağı Aktif Madde 0.05
ACULYN 60 PEG-150 Distearate Kıvamlaştırıcı 0.5
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1
TEQPON BAL Cocamidopropyl Betaine (and) Lauryl Glucoside 1. Yüzey Aktif 1.5
MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 2
GLISERIN (PHARMA) Glycerine Pharam Grade Yağlandırıcı; Humektan 3
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain %35 2. Yüzey Aktif 4
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 7
TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 0.8
SUN FLOWER OIL Sun Flower Oil 1
TATLI BADEM YAGI Sweet Almond Oil Aktif Madde 14

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine ısıtıcı altın da aculyn 60 ilavesi yapılır çözülünceye kadar karıştırılır.(Sıcaklık 80 derece olmalıdır.) Aculyn 60 çözüldükten sonra diğer ham maddeler ilave edilir. Son olarak yağlar ilave edilir ve proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

GLISERIN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Ayrıca, ürün sert ve yumuşak suda mükemmel köpük özelliklerine sahiptir. B30, şampuanlar, duş ve köpük banyoları ve sıvı sabunlar gibi cilt ve saç temizliği için tüm ürünlerde çok hafif amfoterik yüzey aktif madde olarak kullanılır

TEQPON BAL

Kozmetik ürünlerin de yüzey aktif ham madde olarak kullanılır. Iritasyonu düşük yüksek aktifli yüzey aktif sistemidir. Duş jeli, Şampuan, Sıvı sabunda kullanılabilir.

ACULYN 60

Noniyonik kıvamlaştırıcı. pH stabilizesi 4-9. Sıcak proses uygulanır. Tuz içermeyen sistemler için uygundur. Şampuan, duş jeli, bebek şampuanı, krem lerde kullanılır. HLB 18,4

VITAMIN E

Doğal antioksidan olarak zamanla rengi koyulaşan ürünler için stabilizasyona yardımcı olur. Antioksidan özelliklerinden dolayı kötü koku engellenmesi, kalitenin artması, kozmetik etkisinin artması ve raf ömrünün uzatılması gibi avantajları vardır.

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TATLI BADEM YAGI

Tatlı badem yağı cildinize daha uygun türüdür. Aşağıdaki besinleri içerir: A vitamini: a vitaminindeki retinol, yeni cilt hücrelerinin üretimini ve pürüzsüz ince çizgileri uyarma yeteneğine sahiptir. E vitamini: bu besin, hücre hasarını önlemeye yardımcı olabilecek ve güneşin neden olduğu cilt kaynaklı kaynağa ultraviyole (UV) hasarını azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidan özelliklere sahiptir. Omega-3 yağ asitleri: bu besinler erken yaşlanmayı önlemeye ve güneş hasarına karşı korunmaya yardımcı olabilir. Çinko: bu, akne veya diğer yüz izlerinin iyileşmesi için gerekli bir besindir.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.