Kozmetik - Antibakteriyel El Kremi Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1486Özellikler

Görünüm:

pH: 5.5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.


Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIOZE SU Aqua 97.1
BTC 50 E Benzalconium Chloride 1. Yüzey Aktif 0.2
TEQGUARD BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroxyacetic Asit Koruyucu 1
FLOCARE ET 1537 G Polyquaternium-37 & Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate & Trideceth-6 Kıvamlaştırıcı 1.7

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır içerisine karıştırıcı yüksek devirde iken Flocare ET 1537 G ilavesi yapılır. Tamamen karıştıktan sonra diğer ham maddeler sırası ile ilave edilir.Homojen bir karışım olduğun da proses sonlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

FLOCARE ET 1537 G

katyonik çözeltileri kıvamlaştırmak ve O / W emülsiyonlarını kalınlaştırarak stabilize etmek için kullanılabilecek polimrrdir.Kullanıma hazır sulu olmayan sıvı dispersiyon, nötralizasyon veya ısı gerektirmez.Yağlı olmayan ve yapışkan olmayan bir cilt hissi ile son derece kararlı emülsiyonlar oluşturmaya yardımcı olur.

BTC 50 E

BTC 50, antimikrobiyal ürünlerin formülasyonu için katyonik bir materyaldir. Sert yüzey dezenfeksiyonu ve deodorizasyon için kullanılır. Bu ürün, uygun pH aralığında katyonik, noniyonik ve amfoteriklerin yanı sıra alkalin ve asit inorganikleri ve çoğu mineral ve organik asit ile uyumludur. APHA 100 renginde berrak bir sıvıdır.

TEQGUARD BDP

TEQGUARD® BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid ve DeDehydroacetic Acid kombinasyonundan yapılmış geniş spektrumlu bir aktiviteye sahip olan paraben free, formaldehit içermeyen bir koruyucu maddedir. Düşük bir toksisiteye sahip olması ile birlikte, suda çözünür.Kullanım aralığı %0,2-1,2 arasındadır.Durulanmayan ve durulanan formülasyonlarda, katyon ve anyon sistemler dahil olmak üzere çok çeşitli formüllerde uyumludur.saç bakımı, cilt bakımı, bebek ürünleri,şampuanlar,kondisyonrler gibi çok çeşitli ürünlerde kullanılabilir.pH 2 ile 7 arasındaki ürünlerde kullanılmaktadır.