Kozmetik - After Shave Balm-Sıcak Proses Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1495


İÇERİĞİNDEKİ AKTİFLER İLE TAHRİŞ OLMUŞ CİLDİNİZE BAKIM YAPAR.


İÇERİĞİNDEKİ AKTİFLER İLE TAHRİŞ OLMUŞ CİLDİNİZE BAKIM YAPAR.

Özellikler

Görünüm: Opak,viskoz,krem

pH: 5.5-6.5

Stability: parfümüz ile stabilite yapınız


Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE WATER Aqua 77.13
A SEPINOV EMT 10 Hydroxyethyl Acrylate / Sodium acryloyldimethylTaurate Copolymer Kıvamlaştırıcı 1.3
B VITAMIN E Tocopherol Aktif Madde 0.2
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 1
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 2
B MONTANOV 202 Arachidyl Alcohol (and) Behenyl Alcohol (and) Arachidyl Glucoside Emülgatör 3
B TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 4
B TEQOIL EHS Ethylhexyl Stearate 4
C ALLANTOIN Allantoin Aktif Madde 0.37
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1
C AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 3
C SEPICALM S Sodium Cocoyl Amino Acids & Sarcosine & Potassium Aspartate & Magnesium Aspartate Aktif Madde 3

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır, B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır, iki faz aynı sıcaklıkta iken B fazı A fazına karıştırıcı altında ilave edilir, homojen bir karışım ve emülsiyon oluncaya kadar karıştırılmaya devam ediliir, sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazında bulunan hammaddeler sırası emülsiyona ilave edilir, tamamen karıştıktan sonra proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

SEPINOV EMT 10

Elektrolite dayanıklı, yumuşak hafif hissiyatlı kremler yapmada kullanılan emülgatör ve kıvamlaştırıcı. Saten hissiyatı verir.

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

MONTANOV 202

Doğal olan O/W emülgatör. Hafif hissiyatı olan, mat görünüm veren, kıvamlı kremler yapılabilir. Uzun süreli nemlendirme etkisi olan çok beyaz emülsyonlar üretiminde kullanılır.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

VITAMIN E

Antioksidan ve sıkılaştırıcı etkisinden dolayı birçok kozmetik ürününde kullanılır. Deodorantlarda, kremlerde, şampuanlarda, renkli kozmetik ürünlerinde, ıslak mendillerde kullanılır. (%0,1-0,3)

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

SEPICALM S

Mineraller ile kombine edilmiş aminoasit biovektörü. Hasas ve irite ciltlerin inflamasyonunu dindirir. Güneş yanığı sonrası, mekanik sürtünem sonrası, kimyasal kontakt sonrası ciltte oluşan iritasyonu azaltır. Invivo testleri yapılmıştır.

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

ALLANTOIN

Yara iyileştirici, ağrı dindirici, anti-irritant, cilt koruyucu ve pürüssüzleştirici aktif madde İritasyon azaltıcı