Kozmetik - Fundemental Krem Saç Waxı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 779


Kremsi yapısı ile kolay uygulayabileceğiz bir formül. Kuvvetli oluşu içerdiği lanolin ve petrolyum ile bağlantılıdır. Fön sonrası elektriklenmeyi almak için kullanabilirsiniz. Saç uçlarındaki kırıkları içerdiği doğal yağlar sayesinde tedavi eder. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlardaki bukleleri netleştirir. Topuz ve maşa modellerinde daha kuvvetli tutuculuk sağlar.


Kremsi yapısı ile kolay uygulayabileceğiz bir formül. Kuvvetli oluşu içerdiği lanolin ve petrolyum ile bağlantılıdır. Fön sonrası elektriklenmeyi almak için kullanabilirsiniz. Saç uçlarındaki kırıkları içerdiği doğal yağlar sayesinde tedavi eder. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlardaki bukleleri netleştirir. Topuz ve maşa modellerinde daha kuvvetli tutuculuk sağlar.

Özellikler

Görünüm: opak,viskoz

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.


Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A BIOSTYLE CGP Maltodextrin/VP Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 10
A DEIYONIZE SU Aqua 45.7
A STRUCTURE XL Hydroxypropyl Starch Phosphate Kıvamlaştırıcı 4
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 5
B LIPOVOL MOS 130 Tridecyl Stearate (and) Tridecyl Trimellitate (and) Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate Yağlandırıcı; Humektan 4
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 9
B NEOPAL LAN 75 ETHOXYLATED LANOLIN 75 EO 12
B TEQWAX 8104 W Beeswax White Kıvamlaştırıcı 8
C DRY FLO PC Aluminum Starch Octenylsuccinate Estetik Modifiye Ajan 1
C Fragrance Parfüm 0.5
C TEQGUARD EHGP Ethylhexylglycerin ;Phenoxyethanol Koruyucu 1

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır,

B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtırlır,

iki faz aynı sıcaklıkta iken B fazı A fazına karıştırıcı altında ilave edilir,

iki faz tamamen emülsiye olduktan sonra sıcaklık 50 dereceye düştüğünde C fazında bulunan hammaddeler ilave edilir ve homojen bir karışım olduğunda proses sonlandırılır.50 Derecede dolum yapılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

BIOSTYLE CGP

PVP K-30 ve PVP/VA ya alternatif fiksatif, kıvamlaştırıcı& stabilizatör.

STRUCTURE XL

Nonyonik polimer. Kıvam artırır, estetik hissiyat düzenler ve soğuk ve sıcak emülsyon stabilizasyonunu sağlar. Soğuk proses yada tek fazda üretim yapılabilir. Geniş ph da çalışır, tuza dayanıklıdır. Şampuan, losyon, güneş kremi, toz açıcı ve saç boyalarında kullanılır. STRUCTURE® XL emülsiyon stabilizasyonu, estetik geliştirme ve viskoziteye yardımcı olabilir.Geniş bir sıcaklık aralığında (-30 ° C ila 50 ° C) yapısı bozulmamaktadır.. Aynı zamanda formülasyona zendin bir his ve kondisyoner etki kazandırır. Uygulama alanları şunlardır: yüksek AHA ve DHA formülasyonları, tüm doğal kremler, ter önleyiciler, katyonik temizlik ürünleri, katyonik losyonlar ve kremler, renkli kozmetik, kapatıcı, , saç kremleri, kremler, emülsiyonlar, eye liner, yüz temizleyiciler, yüz kremleri, jelleri,tuz içeren jeller, sıvı makyaj, sıvı sabun, sıvı talk, düşük yüzey aktif veya yüzey aktif madde içermeyen emülsiyon makyaj temizlik, merhemler, kişisel yıkama ürünleri, koruyucu kremler, şampuanlar,tıraş ürünleri , güneş kremleri ve suya dayanıklı güneş kremleri.

DRY FLO PC

Estetik artırıcı; Yağ emici / Matlaştırıcı; Su bazlı sistemelrde stabilite artırıcı; Kekleşme önleyici olarak krem toz kozmetiklerde kullanılır. Talk alternatifidir. Yumuşak kadifemsi bir his verir. Bebek pudraları,pişik kremleri,deo ürünler,güneş kremleri, renkli kozmetikte kullanılır.

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

LIPOVOL MOS 130

Likit Parafin yerine önerilen petrol kökenli olmayan yağ. Castor, oil free konseptler için önerilir. Noncomedegeic, iyi yayılım özelliği, parlaklık ve kadifemsi cilt hissini arttırıcı.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

TEQWAX 8104 W

Bağlayıcı, cilt hissiyatını artırma, film oluşturma, saça ve cilde kondisyon verme amacı ile kıvamlı kozmetik ürünlerinde kullanılır. Özellikle cildin nemini artırır. İritasyon düşürür. Ruj, maskara, krem, losyon, deo stick, saç waxı, fondöten, depilasyon da kullanılır. Organik versyonu vardır.

TEQGUARD EHGP

Tüm kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek geniş spektrumlu koruyucudur. Güvenli bir koruyucu olup bakteri, maya ve mantara karşı etkilidir. tüm cilt bakım ürünlerinde durulanan ve durulanmayan kullanılabilir. Paraben, Formaldehit ve CIT/MIT içermez. Sıvı kozmetik koruyucu ıslak mendil ve hassas uygulamalar için uygundur. Bu hafif sıvı karışımı şeffaf jeller için ideal bir çözümdür ve hidroliz, sıcaklık ve pha karşı kararlıdır