Kozmetik - Gummy Wax Opak Krem Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1066


Tutuculuk etkisi olan sakız gibi uzayan krem wax. Gummy wax özel formülü sayesinde saçlarınızı şekillendirirken saçlarınızın bakımınıda yapar. Saçlarınıza doğal sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırır. Hacimli şekiller elde etmenizi sağlar. Kremli bir görüntü verir.


Tutuculuk etkisi olan sakız gibi uzayan krem wax. Gummy wax özel formülü sayesinde saçlarınızı şekillendirirken saçlarınızın bakımınıda yapar. Saçlarınıza doğal sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırır. Hacimli şekiller elde etmenizi sağlar. Kremli bir görüntü verir.

Özellikler

Görünüm: Mat opak

pH: 6,00-7,00

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.


Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A AMPHOMER Octylacrylamide/Acrylates/Butylaminoethyl Methacry Fixatif- Şekillendirici Polimer 1.5
A BALANCE RCF Acrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 2
A Deiyonize su AQUA 70.2
A GLISERIN (PHARMA) GLYCERINE PHARMA 8
A POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.3
A TRIETHANOLAMIN (TEA) Triethanolamin (TEA) pH Ayarlayıcı 1
B LIPOMULSE 165 Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate Emülgatör 3.5
B MONO PROPİLEN GLİKOL MONOPROPILEN GLIKOL 8
B TEQFEEL 100 Dimethicone Kondisyoner 2
B NAFOL 1618 H Cetyl Stearyl Alcohol 50/50 Kıvamlaştırıcı 3.5
B Vazelin Petrolatum 6
C ESANS SYMRISE NUTRI COMFORT FRAGRANCE 0.6
C TEQGUARD PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazında bulunan amphomer edge suya ilave edilir çözününceye kadar karıştırılır. Tea eklenir ve solusyonun clear olması sağlanır. Nötralize edilir. Balance Rcfg ilave edilir tea ile ph 7-8 arasına ayarlanır.gliserin ilave edilir daha sonra polyox wsr 301 ilave edilir.polyox wsr 301 çözününceye kadar karıştırılır. karışım 70-80 dereceye ısıtılır. B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır.iki faz aynı sıcaklıkta iken B fazı A fazına karıştırıcı altında ilave edilir.iki faz tamamen emülsiye olduktan ve sıcaklık 40 dereceye düştükten sonra C fazı ilave edilir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AMPHOMER

AMPHOMER polimer, amfoterik bir akrilik saç sabitleyicidir ve pazar lideri sertlik ve görülmemiş yüksek nemde bukle tutma özellikleri sunar. Tüm sıcaklık ve nem koşullarında nihai kontrol için benzersiz tutma gücü olan sert bir reçinedir. AMPHOMER polimeri, geleneksel ve düşük VOC aerosol ve pompalı saç spreylerinde, köpük, jöleler, kremler, pomatlar ve tutkallar gibi stil yardımcı malzemelerinde uzun ömürlü son tutuş istendiği durumlarda uygulanabilir.

TRIETHANOLAMIN (TEA)

Asitlerin nötralizasyonlarında kullanılır, pH ayarlayıcı. Bulaşık deterjanlarında (LABSA miktarına bağlı olarak değişir), Saç jölesinde (%0,5-0,9), Kremlerde (pH 5,5-6 olacak şekilde) kullanılır.

BALANCE RCF

Saç şekillendirme sistemlerinde tutuş ve kıvamı birlikte sağlayan polimer.

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

LIPOMULSE 165

O/W krem ve losyonlar için emülgatör karışımı. Stabil emüsyonlar elde edilir. Tüm saç kremi, el kremi, saç Şekillendirici formüllerde kullanılabilir

NAFOL 1618 H

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde;şampuanlarda, balsamlarda;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. polaritesi ortadır. Ayrıca dolgu maddesidir. Krem, losyon ve saç kremleri saç bakımı, cilt bakımı

TEQGUARD PC

Modern cilt bakımı konsepti.Teqguard PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Teqguard PC hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Teqguard pc etkisi.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.