Anasayfa / FORMÜLLER / Avokado Yüz Yağı

Avokado Yüz Yağı Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1569Print

Avokado Yüz Yağı

Özellikler

Görünüm: şeffaf

pH: N/A

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
AVAKADO YAĞI Avacado Oil Aktif Madde 10.00
TEQOIL MCT Caprylic/Capric Triglyceride Yağlandırıcı; Humektan 35.00
TATLI BADEM YAĞI Sweet Almond Oil Aktif Madde 14.00
VITAMIN E Tocopherol Aktif Madde 0.50
TEQOIL EHS 2-Ethylhexyl Stearate Yağlandırıcı; Humektan 75.50

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Yağlar sırası ile karışıma ilave edilip homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AVAKADO YAĞI

Yeşil renginin yanı sıra, iyi cilt penetrasyonu, yüksek vitamin içeriği, düşük koku ve mükemmel tutma özelliklerine sahip olduğu için lanolin ikamesi olarak kullanılabilir. Ayrıca cilt kremleri ve losyonlarında kullanıldığında daha ince emülsiyonlar ürettilmesinde yardımcıdır. E vitaminine ek olarak, avokado yağı potasyum, lesitin ve cildi besleyen ve nemlendiren diğer birçok besin içerir. Avokado yağındaki antioksidanlar ve vitaminler, egzama ve sedef hastalığı ile ilişkili kuru, tahriş olmuş ve pul pul cildin iyileşmesine yardımcı olabilir. Akne ile ilişkili kızarıklık ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilecek anti-inflamatuar etkilere sahiptir. Esansiyel yağ asitlerinin de iyileşme sürecinde iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olduğu bulundu. Antioksidanlar bir güneş yanığı belirtileri hafifletmek için yardımcı olabilir. Bazı insanlar kuru, kırılgan tırnakları iyileştirmek için avokado yağı kullanırken, çok az bilimsel kanıt bu faydayı doğrular.

TEQOIL MCT

Modern kozmetik uygulamalar için geleneksel, orta boy yayıcı yumuşatıcı olan trigliserit. Ortalama molekül ağırlığı ve yayılma değeri olan berrak, hafif sarımsı, polar, kokusuz bir yağdır.

TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı cildinize daha uygun türüdür. Aşağıdaki besinleri içerir: A vitamini: a vitaminindeki retinol, yeni cilt hücrelerinin üretimini ve pürüzsüz ince çizgileri uyarma yeteneğine sahiptir. E vitamini: bu besin, hücre hasarını önlemeye yardımcı olabilecek ve güneşin neden olduğu cilt kaynaklı kaynağa ultraviyole (UV) hasarını azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidan özelliklere sahiptir. Omega-3 yağ asitleri: bu besinler erken yaşlanmayı önlemeye ve güneş hasarına karşı korunmaya yardımcı olabilir. Çinko: bu, akne veya diğer yüz izlerinin iyileşmesi için gerekli bir besindir.

VITAMIN E

Antioksidan ve sıkılaştırıcı etkisinden dolayı birçok kozmetik ürününde kullanılır. Deodorantlarda, kremlerde, şampuanlarda, renkli kozmetik ürünlerinde, ıslak mendillerde kullanılır. (%0,1-0,3)

TEQOIL EHS

Orta hızlı emilen iyi yumuşatmak ve kadifemsi pürüzsüz bir his bırakır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya