Anasayfa / FORMÜLLER / Genel Yüzey Temizleyici Opak-Ekolojik

Genel Yüzey Temizleyici Opak-Ekolojik Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1082


Anyonik /Noniyonik yüzey aktifler ile formüle edilmiş kıvamlı opak genel temizlik.


Print

Genel Yüzey Temizleyici Opak-Ekolojik

Anyonik /Noniyonik yüzey aktifler ile formüle edilmiş kıvamlı opak genel temizlik.

Özellikler

Görünüm: opak, sıvı

pH: 6,5-8

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU AQUA 94.60
LORODAC 6/24 C12-C14 Alcohol polyethylene glycol ethers (6 EO) 1. Yüzey Aktif 2.50
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 1.50
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 0.10
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
ESANS FRAGRANCE 0.50
BOYA COLOR 0.10
ACUSOL 820 Acrylic/Acrylate Ester Copolymer Kıvamlaştırıcı 0.20
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.40

Uyarılar

 
 

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Acusol OP 301 ağırlığının 5 katı kadar formül suyunda ayrı bir yerde çözülür. Kalan su miktarı kazana alınır ve Lorodac 6/24 eklenerek çözünmesi sağlanır. Daha sonra Cosmacol AES 70-2-24 eklenir ve çözünmesi sağlanır. Acusol 820 eklenerek homojen olana kadar karıştırılır. Acusol OP 301 çözeltisi eklenerek karıştırılır. Son olarak esans.boya ve koruyucu ilave edilir. Bitmiş ürün Ph değeri:6-6.5

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LORODAC 6/24

Yağ alma gücü yüksek noniyonik yüzey aktif.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

ACUSOL 820

Anyonik akrilik polimer. Nötralizasyon gereklidir. Genel temizlik, bulaşık deterjanı, sıvı çamaşır deterjanı gibi genel amaçlı ürünlerde kullanılabilir. Kullanım pHı 7-9. Kullanım oranı: %3-4

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya