Anasayfa / FORMÜLLER / Fırçasız, Cilalı Oto Yıkama

Fırçasız, Cilalı Oto Yıkama Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1092


Arabanızı hem yıkayın hemde yıkama sonunda arabanız cilalı bir sonuç versin.


Print

Fırçasız, Cilalı Oto Yıkama

Arabanızı hem yıkayın hemde yıkama sonunda arabanız cilalı bir sonuç versin.

Özellikler

Görünüm: opak, sıvı

pH: 10-11

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
E.D.T.A Etilen Diamin Tetraasetik Asit Şelatlama Ajanı 2.00
NACCONOL 90G Sodium dodecyl benzene sulfonate 1. Yüzey Aktif 10.00
AMMONYX L0-E Lauryl amino oxide 1. Yüzey Aktif 5.00
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphate 1. Yüzey Aktif 4.00
DOWANOL PNB DIPROPYLENE GLYCOL-N-BUTYL ETHER 5.00
SODYUM KARBONAT SODYUM KARBONAT 2.00
SIVI KOSTİK SODIM HYDROXIDE Liquid 2.00
KATHON CG ICP II CIT/MIT Koruyucu 0.10
PRIMAL E 1531 Alkali-soluble resin Estetik Modifiye Ajan 5.00
DEIYONIZE SU Aqua 64.90

Uyarılar

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır, Cosmacol 70-2-24 ilave edilir ve çözününceye kadar karıştırılır,

Sonrasında Nacconol 90G ilave edilir ve çözününceye kadar karıştırılır,

Sonrasında kalan girdiler sırası ile ilave edilir bir hammadde çözünmeden diğeri ilave edilmemelidir.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

E.D.T.A

EDTA çeşitlerinin en önemli özelliği kompleks yapma kapasitesinin yüksek oluşu ve hidrolize karşı direnç göstermesidir. Ayrıca kompleksin, yükselen sıcaklıkta alkali ortamda kararlı olduğu da önem taşır. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizeyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek için % 0,5-0,1 kadar az gereklidir. Sabun:EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. Kozmetik ve tuvalet malzemeleri: Temizleyici ve yağ gidericiler:EDTAnın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci, onu endüstriyel ve kurumsal temizleyici ve yağ gidericilerde kullanışlı yapar. Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller ve boru,nozzle ve tanklarda pul oluşumunu önler. Ayrıca, temizleme prosesinin tamamı boyunca deterjanlıklarını ilerleten yüzey aktiflerle etkileşim içindedirler. EDTA çeşitleri öyle çözünürlerdir ki, birçok formülasyonlarda bulunan fosfatların tamamını veya birkaçının yerini almak için kulanılır. EDTA çeşitleri, emülsiyonlara(yağlayıcı, parlatıcı dahil), su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.

NACCONOL 90G

Üstün temizlik, köpürme, ıslatma ve emülsiyonlaşma özellikleri sağlayan anyonik bir yüzey aktif maddedir. Evsel, kurumsal ve endüstriyel deterjanlarda ve beton katkıları, yangın söndürme köpükleri ve toz kontrolü için katkı maddeleri gibi inşaat ürünlerinde kullanılır.

AMMONYX L0-E

Bu ürün bir köpük arttırıcı, emülsiyon yapıcı, köpük stabilize edici, ıslatıcı madde, viskozite oluşturucu, boya dispersanı, yağlama maddesi, hypoklorit için viskozite ve stabilizatör ajandır.Asit içeren formüller, anyonik, non-iyonik ve katyonik malzemeler ile formüle edilebilir.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

KATHON CG ICP II

KATHON CG / ICP II nin geniş spektrumlu etkinliği, mükemmel fiziksel ve kimyasal uyumluluk ve önerilen kullanım seviyelerinde düşük toksisite, formülatörlere diğer ticari koruyuculara ekonomik, etkili ve çevresel olarak kabul edilebilir bir alternatif sunar.Biosit üreten firmalar için yüksek aktivitede çok geniş spektrumlu bakteri, mantar ve mayaya karşı etkili konsantre koruyucu.

PRIMAL E 1531

Parlaklık: Modifiye edilmiş bir rosin esteri ile birlikte verilen parlaklık seviyesini, bitmiş cilanın veya kurutulmuş filmin renginden ödün vermeden elde eder. Reçinesinin parlak performansı genellikle stiren maleic anhidritler ve diğer rekabetçi emülsiyon esaslı reçineler ile elde edilen değerin üzerindedir. Renk: Süt beyazı bir emülsiyon olarak tedarik edilir. Çözündüğünde, açıktır ve hemen hemen hiç renksizdir. Tamamen akrilik bir polimer olduğundan, cila yaşlandırma işlemi sırasında renk değişikliğine karşı olağanüstü direnç gösterir. Dayanıklılık: Resin ile formüle edilmiş zemin cilaların, sürtünme, siyah topuk izi ve kir alma direnci yüksektir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya