Anasayfa / FORMÜLLER / Yüz Temizleme jeli-new

Yüz Temizleme jeli-new Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1233


Sülfat içermeyen yapısı ile Mild bir temizlik sağlar.


Print

Yüz Temizleme jeli-new

Sülfat içermeyen yapısı ile Mild bir temizlik sağlar.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,viskoz

pH: 5,5-6,0

Stability: parfümünüz ile stabilite yapınız

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 62.50
ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION) Ceteareth-60 Myristyl Glycol Kıvamlaştırıcı 13.40
ORONAL LCG/E OD PEG-40 Glyceryl Cocoate & Sodium Coceth Sulfate 2. Yüzey Aktif 10.00
ELOTANT MILCOSIDE 301 V2 Coco Glucoside 2. Yüzey Aktif 10.00
TEQ HE Peg 7 Glyceryl Cocoate Yağlandırıcı; Humektan 0.70
AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.00
NEEM EXTRACT NEEM EXTRACT 1.00
TEQGUARD BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroxyacetic Asit Koruyucu 0.80
TEQSORB T 20P Polysorbat-20 Solvent; Çözücü 0.30
ESANS ESANS 0.30

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

ELFACOS GT 282 %15 STOK ÇÖZELTİ HAZIRLAMA PROSEDÜRÜ:

85 gr Deiyonize su alınır üzerine 15 gr Elfacos GT 282 ilave edilir 70-80 derecede Elfacos Çözünceye kadar karıştırılır.

 

PROSES:

Deiyonize su alınır,yüzey aktifler sırası ile ilave edilir  bir hammadde çözünmeden diğeri ilave edilmemelidir, yüzey aktifler çözündükten sonra kalan girdiler sırası ile ilave edilir ph ayarı yapılarak proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ELFACOS GT 282S (%15 SOLUTION)

Geniş pH aralığında (2-12)kristal berraklığında bir kıvam elde edilir. Elektrolit ve yüzey aktif dayanımı olan bir kıvamlaştırıcıdır.

ORONAL LCG/E OD

Kokusuz, renksiz ve göz ve cilt iritasyonu çok düşük yüzey aktif.

ELOTANT MILCOSIDE 301 V2

Noniyonik, doğal yollardan elde edilmiş, iritasyonu düşük, sülfat içermeyen, EO, PEG içermeyen yüzey aktif. Temizleme gücü ve köpük verme gücü yüksek. Banyo ürünleri, bebek şampuanları, yüz temizleme jellerinde kullanılır. Geniş pH aralığında uyumludur.

TEQ HE

Şampuan, duş jeli, sıvı sabunlarda geri ya?land?r?c? olarak kullan?lan emollient gliserol etoksilat elde edilen bir esterdir. Bu şampuan, duş jelleri ve banyo köpüğü formülasyonları için, berrak, açık sarı renkli bir hidrofilik yumuşatıcı ve uçucu yağlar ve kokular ve O / W emülsiyonları, kremler ve losyonlar için bir ko-emülsiyonlaştırıcı için bir çözünürlük güçlendirici.

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

TEQGUARD BDP

TEQGUARD® BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid ve DeDehydroacetic Acid kombinasyonundan yapılmış geniş spektrumlu bir aktiviteye sahip olan paraben free, formaldehit içermeyen bir koruyucu maddedir. Düşük bir toksisiteye sahip olması ile birlikte, suda çözünür.Kullanım aralığı %0,2-1,2 arasındadır.Durulanmayan ve durulanan formülasyonlarda, katyon ve anyon sistemler dahil olmak üzere çok çeşitli formüllerde uyumludur.saç bakımı, cilt bakımı, bebek ürünleri,şampuanlar,kondisyonrler gibi çok çeşitli ürünlerde kullanılabilir.pH 2 ile 7 arasındaki ürünlerde kullanılmaktadır.

TEQSORB T 20P

Kozmetik ürünerinde emülgatör, çözücü, yüzey aktif ve ıslatma ajanı olarak kullanılır. Polisorbat 20. Bir çözücü olarak işlev görür ve berrak sulu çözeltiler, cilt bakım kremleri ve losyonlar için uygundur. Bu ürün 16.7 HLB değerine sahiptir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab | Copyright © 2019 Kale Kimya